Można śmiało założyć, że każdy sklep elektryczny na rynku posiada rozbudowane działy ze źródłami światła – możliwości aranżacji i gry światłem znacząco się powiększyły. Tradycyjne żarówki i halogeny zastąpiły zdecydowanie bardziej zaawansowane źródła światła, które oferują szereg istotnych zalet.

Taniej i lepiej

Zazwyczaj wychodzimy z założenia, że zrezygnowanie z tradycyjnych źródeł światła na rzecz diod LED to oszczędność energii elektrycznej. Nie da się ukryć, że jest to szalenie ważny czynnik, którego nie należy bagatelizować. Oszczędność energii przy wykorzystaniu technologii LED może sięgać nawet powyżej dziewięćdziesięciu procent –  w zależności od rozmiaru źródła światła. Bardzo ważną kwestią jest jednak także wytrzymałość tej technologii i jej odporność na wiele niekorzystnych warunków.

Świetlówka lub listwa LED, jest w stanie działać nieprzerwanie przez około 20000 godzin, a jest to wartość nie dla topowych urządzeń, a dla segmentu średniego. Co więcej, ilość generowanego ciepła jest nieporównanie mniejsza, a sterowanie temperaturą światła dużo łatwiejsze.

Gdzie szukać najlepszej oferty?

Jeśli szukasz świetlówek zdecydowanie warto postawić na ofertę sklepu Elektryczny.pl.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, wykwalifikowany zespół pomoże Ci w wyborze właściwego oświetlenia.