Lampy fluorescencyjne nazywane często świetlówkami to rozwiązania bazujące na świetle emitowanym przez luminofor. Prace nad nimi prowadzono już w latach trzydziestych ubiegłego wieku, trudno więc utrzymywać, że jest to najnowocześniejszy typ oświetlenia, z jakim mamy obecnie do czynienia. Świetlówki nadal znajdują jednak szereg zastosowań, a choć można wejść w posiadanie wielu ich rodzajów, prym niezmiennie wiodą świetlówki liniowe

Świetlówka liniowa jest klasyczną lampą, która przybiera postać prostej rury. Najczęściej możemy zobaczyć ją w instytucjach użyteczności publicznej, znajduje jednak zastosowanie również w biurach i sklepach. Jej odmianą jest świetlówka miniaturowa. Charakteryzuje się niewielką średnicą, co sprawia, że można za jej pomocą podświetlać szyldy, akwaria, a także drogi ewakuacyjne. Innym ciekawym rozwiązaniem są świetlówki okrągłe. Dają wyraźne, czyste światło, a jednocześnie sprawdzają się znakomicie wtedy, gdy oczekujemy od nich pełnienia funkcji dekoracyjnej. Różne kształty to z kolei domena świetlówek kompaktowych.

Chcesz zamówić świetlówkę lub inny artykuł elektryczny? Sprawdź ofertę sklepu internetowego – elektryczny.pl. Gwarancja udanych zakupów.