W każdym domu są bezpieczniki. Czasami wybijają i musimy je ponownie włączyć, by mieć w domu prąd. Uciążliwość? Nie, bezpieczeństwo.

Czym w praktyce jest rozłącznik bezpiecznikowy?

Klasyczny rozłącznik bezpiecznikowy to stosunkowo prosty element instalacji elektrycznej, która służy nam na co dzień w domu czy w pracy. Jego zadanie jest banalnie proste: odciąć dopływ prądu w sytuacji, kiedy z siecią dzieje się coś złego. Można tutaj mówić o dwóch scenariuszach. Pierwszy z nich to zmiany w charakterze dostarczanego prądu, na przykład skok jego napięcia. Mogłoby to uszkodzić nasze urządzenia, więc bezpiecznik „wybija”. Drugi scenariusz to uszkodzenie naszych urządzeń lub sieci już za bezpiecznikiem. W takim wypadku może dojść na przykład do pożaru, więc rozłącznik bezpiecznikowy odcina prąd i chroni nas przed szkodami związanymi z awarią. Sam rozłącznik bezpiecznikowy pozwala też na ręczne odcięcie energii, jeśli zachodzi taka potrzeba, dzięki czemu można np. dokonać bezpiecznych napraw.

Jeśli potrzebny Ci jest rozłącznik bezpiecznikowy, zależy Ci na wysokiej jakości produktów, cenisz jakość obsługi, nie czekaj. Najlepiej od razu wejdź na stronę sklepu Elektryczny.pl. i zobacz, jakie dokładnie produkty znajdują się w ofercie.