Pracą coraz większą ilością urządzeń elektrycznych sterują różnego rodzaju sterowniki. Czujnik ruchu jest wśród sterowników najbardziej popularny. Może służyć nie tylko do automatycznego sterowania urządzeniami elektrycznymi, ale także oświetleniem.

W sprzedaży dostępne są obecnie czujniki ruchu, które wykrywają ruch na mikrofale lub podczerwień. Czujniki, w których elementem wykrywającym ruch są mikrofale określa się mianem aktywnych. Te, które działają na podczerwień to czujniki pasywne. Urządzenia te można montować zarówno na ścianie jak i na suficie. Wiele z tych urządzeń ma możliwość ustawienia zasięgu wykrywania ruchu, czasu świecenie czy natężenia światła. Dzięki temu pracę czujnika można dopasować do indywidualnych potrzeb.

Czujniki ruchu to urządzenia bardzo wysokiej jakości. Warto je montować wszędzie tam, gdzie zależy nam na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa, a więc także w domach jednorodzinnych. Dzięki czujnikom można czuć się bezpiecznie, a dodatkowo oszczędzać energię elektryczną.

Kategorie: Blog