Kabel antenowy niezbędny jest do tego, aby możliwe było przesyłanie sygnału radiowego oraz telewizyjnego z anteny do odbiornika, dekodera bądź tunera. To właśnie kabel antenowy niezbędny jest do tego, abyśmy mogli słuchać radia bądź oglądać telewizję.

Dostępne obecnie kable antenowy charakteryzują się naprawdę wysoką jakością. Wykonane są tak, aby gwarantowały odbiór na najwyższym poziomie. Cechuje je niska tłumienność, dzięki której spadki sygnału są naprawdę niewielkie. Są także dobrze dopasowane, przez co do odbiorcy trafia sygnał najwyższej jakości. Jeśli dodamy do tego wysoką skuteczność ekranowania, okaże się, że używane dzisiaj kable antenowe są praktycznie niezawodne.

Kabel antenowy dostępny jest w różnych wersjach. Wyróżnia się między inny kable pojedyncze, które mają jedną żyłę. Obecnie to właśnie tego rodzaju kable antenowe wykorzystywane są najczęściej. Dostępne są także kable podwójne, a nawet poczwórne. W przypadku kabli innych niż pojedyncze stosowane są oznaczenia kolorystyczne, co ułatwia instalację.

Kategorie: Blog