Złączki instalacyjne, nazywane też kostkami, zalicza się do grupy wyrobów elektroizolacyjnych. Najważniejszym zadaniem, jakie mają do spełnienia, jest łączenie dwóch odcinków kabli znajdujących się w instalacji elektrycznej.

Osoby zainteresowane ich zakupem mają świadomość tego, że na rynku nie brakuje różnych producentów złączek. Nie sposób jednak nie zauważyć tego, że tymi, które cieszą się największym zainteresowaniem, niezmiennie są kostki Wago.

Zakup idealnego rozwiązanie wymaga pewnego pojęcia o specyfice złączek. Dobrze jest więc pamiętać, że ich najbardziej klasycznym jest podział na złączki jednotorowe i wielotorowe. Wspomniane już złączki Wago mają sporą przewagę nad kostkami starszego typu. Ich zastosowanie sprawia, że przewody można łączyć bez użycia sprzętu. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu, umożliwia też pracę w znacznie bardziej komfortowych warunkach. Dzięki tego rodzaju kostkom można łączyć też przewody bez wcześniejszego przygotowania. Wystarczy otworzyć zacisk, włożyć odizolowany przewód, a następnie zamknąć kostkę.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą na elektryczny.pl.