Przekaźnik czasowy to narzędzie genialne w swojej prostocie, chociaż oczywiście wcale nie musi ono być takie proste. Domy i ogólnie systemy smart to dzisiaj prawdziwe królestwo różnego rodzaju przekaźników czasowych i urządzeń sterowanych poprzez mikroprocesory. Można powiedzieć, że przekaźnik czasowy jest w stanie zbudować dla nas prosty system smart.

Teraz działa, a teraz nie

W swoim najprostszym wydaniu przekaźnik czasowy to oczywiście narzędzie, które otwiera i zamyka obwód we wskazanym przez użytkownika czasie. Możemy na przykład ustawić oświetlenie wokół domu tak, by samoczynnie włączało się o godzinie zachodu słońca, a potem samoczynnie wyłączało się, kiedy słońce wstaje. W ten sposób, bez naszej ingerencji czy jakiegokolwiek dodatkowego działania, możemy cieszyć się oświetleniem wokół domu i związanym z tym bezpieczeństwem. Tego typu narzędzia można wykorzystywać dla optymalizacji wentylacji czy ogrzewania budynku, a nawet można dzięki nim zadbać o sen dzieci – wyłączając światło pół godziny po bajce na dobranoc.

Sklep ELEKTRYCZNY.pl stawia na produkty od najlepszych producentów. Dzięki temu ci, którzy decydują się sięgnąć po przekaźnik czasowy, mogą być pewni, że będzie on najlepszej jakości.